Direksiyon dersi Kartal

Az sayıda insan, bir konuyu teorik olarak dinleyip kendi geçmiş tecrübeleriyle hızlı bir şekilde ilişki kurup algısında yeterli olgunlukta bir model kurabilir. Çoğumuz için teorik bilgilerin örneklerle beslenmesi ve ardından da kendi yaşamımızda pratik uygulamalarla giderek olgunlaşması sonuç verme olasılığı daha yüksek bir yöntemdir.


Direksiyon dersleri de teorilerin pratikle tecrübeye dökülmesidir. Psikomotor bir öğrenme, yani kasların öğrenmesiyle alakalıdır. Direksiyon dersinde pratikte yapılan her kilometre, trafik sahnesi içerisinde algılanan hareketler, sürücünün bu algılara karşı öngörüsü ve hareket tarzı kalıcı bir tecrübedir. Bu kalıcı tecrübeler unutulmaz ancak zamanla kas reflekslerinin zayıflaması nedeniyle risk içerir duruma gelir. Bu nedenle usta sürücü tabiri yerine tecrübeli ve dinamik sürücü tabirinin kullanılması daha doğru olur.


Tecrübeli ve dinamik bir sürücü olmak! İşte tüm meselemiz bu! Günümüz şartlarında, İstanbul gibi bir metropol de, pozitif bir tutum içerisinde, keyifle araba kullanmanın imkanı yok gibi. Olumsuz etkileri en asgariye indirmek, trafik kültürü ve olumlu sürücü tutumları ile mümkün. Araba kullanmanın gerekliliği de cabası. Gerekliliğin farkında olan insanlar bilhassa bayanlar psikolojik eşiğin nasıl geçileceği konusunda araştırma içerisindeler.


TSBM Eğitim kurumumuzun, Temel Sürüş Becerileri konusunda uygulamış olduğu direksiyon dersi programı, sırasıyla kısa başlıklar altında belirtilmiştir.

Temel kontrol becerileri
direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleri

Sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleri.

direksiyon dersi, temel sürüş becerileri

direksiyon dersi, vites değiştirme becerileri teorik pratik uygulama

Vites değiştirme becerileri, teorik pratik uygulama.

direksiyon dersi, direksiyon hakimiyeti, direksiyon tutma becerileri

Direksiyon hakimiyeti, direksiyon becerileri.

direksiyon dersi, sürüş koordinasyonu, hareket etme, uyum, eşgüdüm

Sürüş koordinasyonu, hareket etme, uyum, eşgüdüm.

direksiyon dersi, fren kontrolü, acil durma, mesafe tahmini

Fren kontrolü, acil durma, mesafe tahmini.

Temel yol becerileri
direksiyon dersi, sürücü karar verme yeteneklerini geliştirme, sürüş risk alıştırması, sürüş konsantrasyonu, araca yön verme becerileri

Karar verme, risk alıştırması, konsantrasyon, yönlenme becerileri.

direksiyon dersi, çok yönlü kavşaklar, kavşaklarda öncelik hakkı, geçiş hakkı

Çok yönlü kavşaklar, kavşaklarda öncelik, geçiş hakkı.

direksiyon dersi, tali yoldan ana yollara katılma, yoğun trafiğe adapte

Tali yoldan ana yollara katılma, yoğun trafiğe adapte.

direksiyon dersi, dönel kavşaklar

Dönel kavşaklar

direksiyon dersi, yaya geçitleri, Trafik lambaları

Yaya geçitleri, Trafik lambaları.

Temel trafik becerileri
direksiyon dersi, tehlike algısı, defansif sürüş

Tehlike algısı, defansif sürüş

direksiyon dersi, temel sürüş becerileri

direksiyon dersi, ana yollar, çift yönlü ana yollar

Ana yollar, çift yönlü ana yollar.

direksiyon dersi, şehir içi sürüş, şehir trafiğine uyum

Şehir içi sürüş, şehir trafiğine adapte.

direksiyon dersi, kademeli sürüş geliştirme, güvenli ve eko sürüş

Kademeli sürüş geliştirme, güvenli ve eko sürüş.

direksiyon dersi, sürüş eğitiminde kazanımların analizi, sürüş geribildirimi

Sürüş eğitiminde kazanımların analizi, geribildirim.

Temel manevra becerileri (yön değiştirme)
direksiyon dersi, geri manevra, araçla düz bir çizgide geri gitme

Geri manevra, araçla düz bir çizgide geri gitme.

direksiyon dersi, temel sürüş becerileri

direksiyon dersi, sola manevra, sola yön değiştirme nasıl yapılır

Sola manevra, sola yön değiştirme nasıl yapılır?

direksiyon dersi, sağa manevra, sağa yön değiştirme nasıl yapılır

Sağa manevra, sağa yön değiştirme nasıl yapılır?

direksiyon dersi, bir yolda ters istikamete dönme, güvenli U dönüşü nasıl yapılır

Bir yolda ters istikamete dönme, U dönüşü nasıl yapılır?

direksiyon dersi, park etme teknikleri, paralel park

Park etme teknikleri, paralel park.


Daha Büyük Görüntüle

 

OTOMATİK & MANÜEL ARAÇLARIMIZ VE PROFESYONEL DİREKSİYON HOCALARIMIZLA, KARTAL BÖLGESİNDE, TEMEL VE DEFANSİF DİREKSİYON DERSİ, GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ HİZMETİ SUNMAKTAYIZ.

Araba kullanmayı öğrenmek için ilk önce araba kullanma yeteneğimiz olması gerektiğini anlamamız, bu eksikliğin farkında olmamız gerekir. Kimi insan zaten arabayla büyümüştür ve bu süreci ne zaman geçtiğini hatırlamaz bile. Başkaları arkadaşlarının ailelerinde görmüş ve öğrenme ihtiyacı hissetmiş olabilir. Bu ihtiyacı 30’unda hissetmiş olan insanlar bile vardır. Araba kullanamamayı bir eksiklik olarak fark etmeyen bir insan araba kullanmayı öğrenebilir mi? Bu yeteneği edinmek için bir gereklilik olduğunu fark eden kişinin ikinci adımı öğrenme isteğidir. Üçüncü adımı ise bu fiili gerçekleştirebileceğine inanmasıdır. Araba kullanabileceğine inanmak özellikle bayanlar arasında yıllar boyunca sürebilecek bir direnç noktası olabiliyor. Bayanlar arasında araba kullanmak isteyip de yapamayacağını düşünerek hayatı boyunca hiç öğrenmeyi denemeyen çok sayıda kişi mevcut.


Direksiyon eğitimi konusunda, yeni başlayan ya da araç kullanıp kendine göre standart dışı sürüş becerileri geliştiren sürücüler için profesyonel bir direksiyon eğitmeninden, temel sürüş becerileri konusunda yardım alınarak, direksiyon derslerinde öğrenilen birçok bilgi ve beceriden faydalanılabilir. Öğrenilen birçok yol işareti, trafik kuralları ve tehlikeleri öngörme konusunda kazanımlar, sadece trafik kazalarını azaltmakla kalmayıp, direksiyon başına geçen bir insanın tecrübesini de arttıracaktır.


Araba kullanabilmek tüm dikkatinizle, zihninizin önemli bir bölümünü meşgul ederek ve bedeninizde bir gerilimle yapacağınız bir şey değildir. Trafiğe ilk çıkmaya başladığınızda ve kendinizi araba kullanabilir kabul edebildiğiniz aşamada bu durumda olabilirsiniz. Bu durumda kalmamalısınız. Araba kullanmak yürümek kadar doğal bir hale gelmelidir. Öyle bir noktaya gelmelisiniz ki, şerit değiştirirken aynaları hangi anda kontrol ettiğinizi bile fark etmemelisiniz. Gözleriniz bu hareketleri otomatik olarak yapmalı ve direksiyondaki elleriniz, pedallardaki ayaklarınız gözlerinizle eşzamanlı ve eşgüdümlü olarak hareket etmeli. İçselleştirme tekrarla olur. Akıllıca hareket ediyor ve yöntemleriniz üzerinde düşünmeye devam ediyorsanız, daha az tekrarla içselleştirmeyi sağlamanız mümkün olabilir. Yönteme çok fazla kafa yormuyorsanız içselleştirmeyi sağlamanız daha çok tekrar gerektirecektir.


Doğru sürüş alışkanlıkları edinmek, kaza ve tehlikeleri asgariye indirmek için profesyonel bir direksiyon eğitmeninden sürüş dersleri almak her zaman olumlu bir düşüncedir. Direksiyon eğitmenleri öğrenciye profesyonelce yaklaşırlar. Yeni öğrenen bir adayın, profesyonel bir direksiyon eğitmeni tarafından eğitiliyor olduğunu bilmesi, özgüven açısından çok faydalıdır. Bunun sebebi ise temel olarak, öğrencinin bu bilgileri nitelikli bir insandan öğrendiğini hissetmesidir. Bu şekilde, öğrenciler her zaman öğrendiklerini uygulamaya çalışacaklardır.

DİREKSİYON DERSİ KARTALdireksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleri
NEDEN DİREKSİYON DERSİ


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ ALMANIN FAYDALARI


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ KAZANIMLARI


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ UYGULAMA PROGRAMI


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriKAZALARI ÖNLEMEDE DİREKSİYON DERSLERİNİN ÖNEMİ


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriBEYLER EŞLERİNE SÜRÜŞ KONUSUNDA NASIL YARDIMCI OLABİLİR


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ SEANS ÜCRETLERİ

29 Ara, 2018

Direksiyon dersi, sürüş güvenliği, yolcu güvenliği

Yolcu Güvenliği  Karayolunda ve bir otomobil içinde yolculuk genellikle keyifli bir zaman dilimidir. Pek çoğumuz yolculuk etmeyi, gezmeyi çok severiz. Böyle bir yolculuğun güven içinde devam etmesi öncelikle sürücünün sorumluluğundadır. Ancak, aynı araçtaki yolculara düşen bazı sorumluluklar da vardır. Bunlar sürücünün işini kolaylaştırır ve güvenliği arttırır.  Her yıl kazalarda emniyet...

Direksiyon dersi, sürüş güvenliği, yolu paylaşma

Türkiye karayollarını kullanan araç ve motosiklet, bisiklet sürücüleri ya da yayaların yolu başkalarıyla paylaşma sorumluluğu vardır. Yolu kullanan diğer kişilerin ihtiyaçlarına saygı göstererek yollarımızın herkes için daha güvenli olmasına yardımcı olabilirsiniz. Yolu kullanan kişiler olarak başkalarını düşünmemiz ve hepimizin hata yapabileceğini bilmemiz gerekir. Birinin sizi ürküten ya da rahatsız eden...

Direksiyon dersi, sürüş güvenliği, yolu taramak

Gördüğünüz ve Göremediğiniz Tehlikeler İçin Yolu Taramak İleri Sürüş Tekniklerinde yaygın olan tarama, önünüzdeki yola bakma yöntemidir. Basit olarak tarama, sürekli olarak bir tehlike durumunu aramak suretiyle, önünüzdeki yolu bütün olarak gözlerinizle incelemeniz anlamına gelir. Gözleriniz tek bir alana odaklanmamalıdır. Yakınınızda olan ve görebildiğiniz şeylerden, en uzak noktadakilere (çapraz görüş)...

Direksiyon dersi, Düşük Riskte Araç Kullanma,Yol Pozisyonu

Sürüş esnasında tüm sürücüler ve diğer yol kullanıcıları için aracın doğru konumlandırılması hayati önem arz etmektedir. Araç konumlandırma, gereklilik durumunda şerit değiştirme, yol verme, yolun genişlik ya da darlık pozisyonuna göre içe ya da dışa açılma, manevra yapılacak yöne yaklaşma, hızı azaltma, hızlanma, takip mesafesini koruma, gerekirse durma vb. gibi...

İstanbul özel direksiyon dersi

İstanbul özel direksiyon dersi

Temel Sürüş Becerileri Merkezi olarak yeni başlayan ve sürüş becerilerini geliştirmek isteyen sürücülere hizmet vermekteyiz. Bay ve bayan profesyonel sürüş eğitmenlerimiz sürüşle alakalı psikolojik eşiği atlamanıza en kısa sürede yardımcı olacaktır. Kısa sürede sağlam bir öz güven ile trafik içerisinde yerinizi alacak, keyifli ve güvenli sürüş sergileyerek, temel ve defansif anlamda edinmiş olduğunuz olumlu sürücü tutumlarını bir örnek sürücü olarak...
02 Kas, 2018 kategori: MAKALELER, ÖZEL DİREKSİYON DERSİ
Şişli otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

Şişli otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

Özel direksiyon derslerinde, otomatik vitesli bir araçla ders ya da manüel vitesli bir araçla ders olsun, tüm seçenekleri analiz ederek, doğru karar vermeniz açısından, ustaca hazırlanmış ve tatmin edici farklı sürüş eğitim programlarıyla, ŞİŞLİ bölgesinde otomatik vites özel direksiyon dersi hizmeti sunuyoruz. Temel Sürüş Becerileri Merkezi olarak, tecrübelerimizi sizlerle paylaşmaya...
Kartal otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

Kartal otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak iki pedallı, yani otomatik vitesli bir araçla ders alma imkanı kurumuzda mevcuttur. Otomatik vitesli bir araçla direksiyon dersi alma talebiniz ile birlikte, sürüş eğitmenlerimiz size en kısa zamanda bir sürüş dersi programı dahilinde, kademeli olarak tecrübe etmeniz gereken bütün otomatik araç sürüş becerilerini tatbik etme olanağı sağlayacak,...
17 Oca, 2015 kategori: MAKALELER
Özel direksiyon dersi

Özel direksiyon dersi

Temel sürüş becerileri merkezi olarak özel direksiyon dersleriyle; Yeni sürücülere öğrenme sürecinde, usta direksiyon eğitmenlerimiz eşliğinde, etkili direksiyon eğitimi yöntem-leriyle, daha fazla sürüş deneyimi kazanmalarına, sürüş becerileri edinmelerine ve daha güvenli sürücüler haline gelmelerine yar-dımcı olmayı amaçlamaktayız. Direksiyon dersleri sayesinde; Güvenli araç kullanma beceri-lerinin yanı sıra, trafik kurallarına ilişkin pratik bilgilerde edineceksiniz. Trafik kuralları karayollarında trafik akışının güvenli ve hızlı olmasının temelini...
Direksiyon dersi Bakırköy otomatik vites

Direksiyon dersi Bakırköy otomatik vites

Sürücü belgenizi yeni almış, tecrübesiz bir sürücü ya da yakın çevrenizde araç kullanan kişileri model alarak kendinize göre bir sürüş modeli geliştirmiş bir sürücü olabilirsiniz. Ancak sürücü belgenizi almanıza aracı olan eğitim kurumunun vermiş olduğu sürücü eğitiminin yeterliliği konusu, model almış olduğunuz kişilerin sürüş becerileri ve sürücü tutumları konusunda ne derece doğru ya da olumlu...

DİREKSİYON DERSİ TV ARAMA

DİREKSİYON DERSİ TV PANO

 • direksiyon dersleri
 • özel direksiyon dersleri
 • bayan hocadan direksiyon dersleri
 • otomatik vites direksiyon dersleri
 • direksiyon kursu istanbul

SÜRÜŞ DERSİ GENEL

 • trafik bilgisi dersler

 • cevre bilgisi ders notları

 • temel ilkyardım bilgisi

 • temel motor bilgisi

 • direksiyon dersi, güvenli sürüş ipuçları

 • baya sürücüler için kişisel güvenlik

 • hayat kurtaran trafik kuralları

 • kaza yerinde ilk yardım uygulaması kaza anaında alınması gereken tedbirler

 • trafikte tehlike algısı

 • sürüş sitresi agresif sürüş olumlu sürücü

 • direksiyon dersi, sürüş ergonomisi

 • ecodrive ekonomik sürüs ipuclari

 • bayan direksiyon eğitmeni bayan direksiyon hocası

 • direksiyon dersi tv

 • motorlu taşıtlar sürücü adayı sınavları

 • güncel trafik cezaları

DİREKSİYON DERSİ TV VİDEOLAR

DİREKSİYON DERSİ HİZMET BÖLG.

İSTANBUL

ADANA

KAYSERİ

EDİRNE

AYDIN

ANKARA

İZMİT

KONYA

SAKARYA

MUĞLA

İZMİR

MERSİN

MALATYA

TOKAT

GAZİANTEP

BURSA

ESKİŞEHİR

BALIKESİR

SİVAS

KIRIKKALE

ANTALYA

SAMSUN

TEKİRDAĞ

TRABZON

YOZGAT

TSBM’ de EĞİTMEN OLMAK