1

Direksiyon dersi Silivri-TSBM

Direksiyon dersi Silivri-TSBM

Az sayıda insan, bir konuyu teorik olarak dinleyip kendi geçmiş tecrübeleriyle hızlı bir şekilde ilişki kurup algısında yeterli olgunlukta bir model kurabilir. Çoğumuz için teorik bilgilerin örneklerle beslenmesi ve ardından da kendi yaşamımızda pratik uygulamalarla giderek olgunlaşması sonuç verme olasılığı daha yüksek bir yöntemdir. Direksiyon dersleri de teorilerin pratikle tecrübeye dökülmesidir. Psikomotor bir öğrenme, yani kasların öğrenmesiyle alakalıdır. Direksiyon dersinde pratikte yapılan her kilometre, trafik sahnesi içerisinde algılanan hareketler, sürücünün bu algılara karşı öngörüsü ve hareket tarzı kalıcı bir tecrübedir. Bu kalıcı tecrübeler unutulmaz ancak zamanla kas reflekslerinin zayıflaması nedeniyle risk içerir duruma gelir. Bu nedenle usta sürücü tabiri yerine tecrübeli ve dinamik sürücü tabirinin kullanılması daha doğru olur.


Tecrübeli ve dinamik bir sürücü olmak! İşte tüm meselemiz bu! Günümüz şartlarında, İstanbul gibi bir metropol de, pozitif bir tutum içerisinde, keyifle araba kullanmanın imkanı yok gibi. Olumsuz etkileri en asgariye indirmek, trafik kültürü ve olumlu sürücü tutumları ile mümkün. Araba kullanmanın gerekliliği de cabası. Gerekliliğin farkında olan insanlar bilhassa bayanlar psikolojik eşiğin nasıl geçileceği konusunda araştırma içerisindeler.


TSBM Eğitim kurumumuzun, Temel Sürüş Becerileri konusunda uygulamış olduğu direksiyon dersi programı, sırasıyla kısa başlıklar altında belirtilmiştir.

Temel kontrol becerileri
direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleri

Sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleri.

direksiyon dersi, temel sürüş becerileri

direksiyon dersi, vites değiştirme becerileri teorik pratik uygulama

Vites değiştirme becerileri, teorik pratik uygulama.

direksiyon dersi, direksiyon hakimiyeti, direksiyon tutma becerileri

Direksiyon hakimiyeti, direksiyon becerileri.

direksiyon dersi, sürüş koordinasyonu, hareket etme, uyum, eşgüdüm

Sürüş koordinasyonu, hareket etme, uyum, eşgüdüm.

direksiyon dersi, fren kontrolü, acil durma, mesafe tahmini

Fren kontrolü, acil durma, mesafe tahmini.

Temel yol becerileri
direksiyon dersi, sürücü karar verme yeteneklerini geliştirme, sürüş risk alıştırması, sürüş konsantrasyonu, araca yön verme becerileri

Karar verme, risk alıştırması, konsantrasyon, yönlenme becerileri.

direksiyon dersi, çok yönlü kavşaklar, kavşaklarda öncelik hakkı, geçiş hakkı

Çok yönlü kavşaklar, kavşaklarda öncelik, geçiş hakkı.

direksiyon dersi, tali yoldan ana yollara katılma, yoğun trafiğe adapte

Tali yoldan ana yollara katılma, yoğun trafiğe adapte.

direksiyon dersi, dönel kavşaklar

Dönel kavşaklar

direksiyon dersi, yaya geçitleri, Trafik lambaları

Yaya geçitleri, Trafik lambaları.

Temel trafik becerileri
direksiyon dersi, tehlike algısı, defansif sürüş

Tehlike algısı, defansif sürüş

direksiyon dersi, temel sürüş becerileri

direksiyon dersi, ana yollar, çift yönlü ana yollar

Ana yollar, çift yönlü ana yollar.

direksiyon dersi, şehir içi sürüş, şehir trafiğine uyum

Şehir içi sürüş, şehir trafiğine adapte.

direksiyon dersi, kademeli sürüş geliştirme, güvenli ve eko sürüş

Kademeli sürüş geliştirme, güvenli ve eko sürüş.

direksiyon dersi, sürüş eğitiminde kazanımların analizi, sürüş geribildirimi

Sürüş eğitiminde kazanımların analizi, geribildirim.

Temel manevra becerileri (yön değiştirme)
direksiyon dersi, geri manevra, araçla düz bir çizgide geri gitme

Geri manevra, araçla düz bir çizgide geri gitme.

direksiyon dersi, temel sürüş becerileri

direksiyon dersi, sola manevra, sola yön değiştirme nasıl yapılır

Sola manevra, sola yön değiştirme nasıl yapılır?

direksiyon dersi, sağa manevra, sağa yön değiştirme nasıl yapılır

Sağa manevra, sağa yön değiştirme nasıl yapılır?

direksiyon dersi, bir yolda ters istikamete dönme, güvenli U dönüşü nasıl yapılır

Bir yolda ters istikamete dönme, U dönüşü nasıl yapılır?

direksiyon dersi, park etme teknikleri, paralel park

Park etme teknikleri, paralel park.


Daha Büyük Görüntüle

OTOMATİK & MANÜEL ARAÇLARIMIZ VE PROFESYONEL DİREKSİYON HOCALARIMIZLA, SİLİVRİ BÖLGESİNDE, TEMEL VE DEFANSİF DİREKSİYON DERSİ, GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ HİZMETİ SUNMAKTAYIZ.

Araba kullanmayı öğrenmek için ilk önce araba kullanma yeteneğimiz olması gerektiğini anlamamız, bu eksikliğin farkında olmamız gerekir. Kimi insan zaten arabayla büyümüştür ve bu süreci ne zaman geçtiğini hatırlamaz bile. Başkaları arkadaşlarının ailelerinde görmüş ve öğrenme ihtiyacı hissetmiş olabilir. Bu ihtiyacı 30’unda hissetmiş olan insanlar bile vardır. Araba kullanamamayı bir eksiklik olarak fark etmeyen bir insan araba kullanmayı öğrenebilir mi? Bu yeteneği edinmek için bir gereklilik olduğunu fark eden kişinin ikinci adımı öğrenme isteğidir. Üçüncü adımı ise bu fiili gerçekleştirebileceğine inanmasıdır. Araba kullanabileceğine inanmak özellikle bayanlar arasında yıllar boyunca sürebilecek bir direnç noktası olabiliyor. Bayanlar arasında araba kullanmak isteyip de yapamayacağını düşünerek hayatı boyunca hiç öğrenmeyi denemeyen çok sayıda kişi mevcut.


Direksiyon eğitimi konusunda, yeni başlayan ya da araç kullanıp kendine göre standart dışı sürüş becerileri geliştiren sürücüler için profesyonel bir direksiyon eğitmeninden, temel sürüş becerileri konusunda yardım alınarak, direksiyon derslerinde öğrenilen birçok bilgi ve beceriden faydalanılabilir. Öğrenilen birçok yol işareti, trafik kuralları ve tehlikeleri öngörme konusunda kazanımlar, sadece trafik kazalarını azaltmakla kalmayıp, direksiyon başına geçen bir insanın tecrübesini de arttıracaktır.


Araba kullanabilmek tüm dikkatinizle, zihninizin önemli bir bölümünü meşgul ederek ve bedeninizde bir gerilimle yapacağınız bir şey değildir. Trafiğe ilk çıkmaya başladığınızda ve kendinizi araba kullanabilir kabul edebildiğiniz aşamada bu durumda olabilirsiniz. Bu durumda kalmamalısınız. Araba kullanmak yürümek kadar doğal bir hale gelmelidir. Öyle bir noktaya gelmelisiniz ki, şerit değiştirirken aynaları hangi anda kontrol ettiğinizi bile fark etmemelisiniz. Gözleriniz bu hareketleri otomatik olarak yapmalı ve direksiyondaki elleriniz, pedallardaki ayaklarınız gözlerinizle eşzamanlı ve eşgüdümlü olarak hareket etmeli. İçselleştirme tekrarla olur. Akıllıca hareket ediyor ve yöntemleriniz üzerinde düşünmeye devam ediyorsanız, daha az tekrarla içselleştirmeyi sağlamanız mümkün olabilir. Yönteme çok fazla kafa yormuyorsanız içselleştirmeyi sağlamanız daha çok tekrar gerektirecektir.


Doğru sürüş alışkanlıkları edinmek, kaza ve tehlikeleri asgariye indirmek için profesyonel bir direksiyon eğitmeninden sürüş dersleri almak her zaman olumlu bir düşüncedir. Direksiyon eğitmenleri öğrenciye profesyonelce yaklaşırlar. Yeni öğrenen bir adayın, profesyonel bir direksiyon eğitmeni tarafından eğitiliyor olduğunu bilmesi, özgüven açısından çok faydalıdır. Bunun sebebi ise temel olarak, öğrencinin bu bilgileri nitelikli bir insandan öğrendiğini hissetmesidir. Bu şekilde, öğrenciler her zaman öğrendiklerini uygulamaya çalışacaklardır.

DİREKSİYON DERSİ SİLİVRİdireksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleri
NEDEN DİREKSİYON DERSİ


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ ALMANIN FAYDALARI


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ KAZANIMLARI


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ UYGULAMA PROGRAMI


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriKAZALARI ÖNLEMEDE DİREKSİYON DERSLERİNİN ÖNEMİ


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriBEYLER EŞLERİNE SÜRÜŞ KONUSUNDA NASIL YARDIMCI OLABİLİR


direksiyon dersi sürüşe hazırlık, araca hareket verme yöntemleriDİREKSİYON DERSİ SEANS ÜCRETLERİ

10 Ağu, 2012 kategori: DİREKSİYON DERSİ

DİREKSİYON DERSİ YORUMLARI..

 • direksiyon eğitimini facebook paylaş
 • direksiyon dersini twitter paylaş
 • özel direksiyon dersi paylaş

YORUM YAPIN..

 • *
 • *
 • *

  DİĞER YORUMLAR..
 • Emine Erol demişki; 06 Tem 2019

  Kendi arabamla ders almak istiyorum ders fiyatları ne kadar

Sürüş seviyem; Deneyimsiz

TYRO Latince acemi anlamına gelmektedir. Tyro plus direksiyon dersi ile daha önce hiç sürüş deneyimi olmayan öğrenciler hedeflenir. Bu nedenle kendilerine bütün temel sürüş becerilerinin öğretilmesi gerekir. Tyro plus direksiyon eğitimi, usta sürücü eğitmeni ekseninde, birebir öğrenci odaklı 7 gün 35 saatlik bir eğitimden oluşmaktadır. Bu gurupta olup, direksiyon dersi...

Sürüş seviyem; Çok az sürüş deneyimi olmuş acemi

Bu direksiyon eğitimi, sürüş kariyerlerine başlamaya hazır olan TYRO (acemi) öğrencilere yöneliktir. Bu öğrenciler temel sürüş becerilerini öğrenmeye ve algılamaya henüz başlamış ve sözgelimi bir öğretmen ya da aile bireyi ile direksiyon hakimiyeti, debriyaj kavrama pozisyonu , fren ve durma konularında yaklaşık 5 saat pratik yapmış kişilerdir. Bu seviyedeki öğrenci...

Sürüş seviyem;Biraz sürüş deneyimi olmuş acemi üstü

Novice öğrencisi (bu bağlamda direksiyon eğitimi verilecek öğrenci), daha önce bir öğretmenle birlikte yaklaşık 5-10 saat sürüş eğitimi almış kişidir.Novice direksiyon eğitimi, usta sürücü eğitmeni ekseninde, birebir öğrenci odaklı 5 gün 25 saatlik bir özel direksiyon eğitiminden oluşmaktadır. Bu gurupta olup, özel direksiyon dersi almak isteyenler,5 gün-25 saatlik teorik ve...

Sürüş seviyem; Orta seviyede sürüş deneyimi olmuş, acemi

Intermediate özel direksiyon dersi öğrencisi daha önce 10-15 saat sürüş dersi almış kişilerdir.Intermediate direksiyon dersi, usta sürücü eğitmeni ekseninde, birebir öğrenci odaklı 5 gün 20 saatlik bir direksiyon eğitiminden oluşmaktadır.Bu gurupta olup, direksiyon dersi almak isteyenler, 5 gün-20 saatlik teorik ve pratik direksiyon dersi uygulaması ile ihtiyaçları olan tüm sürüş...

Sürüş seviyem; Sürüş deneyimli ama acemi

Experienced (Deneyimli) direksiyon eğitimi daha önce yaklaşık 20 saat sürüş dersi almış öğrencilere yöneliktir. Deneyimli öğrenciler şimdiye dek orta dereceli trafikte araba kullanmış ve doğru karar vermeyi gerektiren durumlarla karşı karşıya kalmış kişilerdir. Öğrenciler birkaç kez tatbik edilmiş manevralarla iyi araç kontrolü sağlamaktadır. Trafik ışıkları, tehlike algıları ve trafik işaretleri...

Sürüş seviyem; Trafiğe çıkma korkuları olanlar

İleri seviyedeki öğrenciler daha önce yaklaşık 25 saatlik sürüş dersi almıştır.İleri seviye özel direksiyon eğitimi öğrencileri iyi araç kontrolü sağlayan ve orta dereceli trafikte sorunsuzca araç kullanmış kişilerdir. Kimin öncelik sahibi olduğu konusunda önceden plan yapar ve bağımsız karar verme becerisi gelişmiştir. Manevralar konusunda hayli pratik yapmıştır. Trafik işaretleri, trafik...

Kartal otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

Kartal otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak iki pedallı, yani otomatik vitesli bir araçla ders alma imkanı kurumuzda mevcuttur. Otomatik vitesli bir araçla direksiyon dersi alma talebiniz ile birlikte, sürüş eğitmenlerimiz size en kısa zamanda bir sürüş dersi programı dahilinde, kademeli olarak tecrübe etmeniz gereken bütün otomatik araç sürüş becerilerini tatbik etme olanağı sağlayacak,...
17 Oca, 2015 kategori: MAKALELER
Özel direksiyon dersi

Özel direksiyon dersi

Temel sürüş becerileri merkezi olarak özel direksiyon dersleriyle; Yeni sürücülere öğrenme sürecinde, usta direksiyon eğitmenlerimiz eşliğinde, etkili direksiyon eğitimi yöntem-leriyle, daha fazla sürüş deneyimi kazanmalarına, sürüş becerileri edinmelerine ve daha güvenli sürücüler haline gelmelerine yar-dımcı olmayı amaçlamaktayız. Direksiyon dersleri sayesinde; Güvenli araç kullanma beceri-lerinin yanı sıra, trafik kurallarına ilişkin pratik bilgilerde edineceksiniz. Trafik kuralları karayollarında trafik akışının güvenli ve hızlı olmasının temelini...
Direksiyon dersi Bakırköy otomatik vites

Direksiyon dersi Bakırköy otomatik vites

Sürücü belgenizi yeni almış, tecrübesiz bir sürücü ya da yakın çevrenizde araç kullanan kişileri model alarak kendinize göre bir sürüş modeli geliştirmiş bir sürücü olabilirsiniz. Ancak sürücü belgenizi almanıza aracı olan eğitim kurumunun vermiş olduğu sürücü eğitiminin yeterliliği konusu, model almış olduğunuz kişilerin sürüş becerileri ve sürücü tutumları konusunda ne derece doğru ya da olumlu...

DİREKSİYON DERSİ TV ARAMA

DİREKSİYON DERSİ TV PANO

DİREKSİYON DERSİ KATEGORİLER

SÜRÜŞ DERSİ GENEL

DİREKSİYON DERSİ TV POPULER ..

DİREKSİYON DERSİ TV VİDEOLAR

DİREKSİYON DERSİ TV HABERLER

TRAFİKTE DİREKSİYON DERSİ

DİREKSİYON DERSİ HİZMET BÖLG.

İSTANBUL

ADANA

KAYSERİ

EDİRNE

AYDIN

ANKARA

İZMİT

KONYA

SAKARYA

MUĞLA

İZMİR

MERSİN

MALATYA

TOKAT

GAZİANTEP

BURSA

ESKİŞEHİR

BALIKESİR

SİVAS

KIRIKKALE

ANTALYA

SAMSUN

TEKİRDAĞ

TRABZON

YOZGAT

TSBM’ de EĞİTMEN OLMAK

SORULARINIZ

OTOMATİK VİTESLİ ARAÇLA DERS