0

Direksiyon eğitmeni tercih etmek için sizlere 10 ipucu !

Direksiyon eğitmeni tercih etmek için sizlere 10 ipucu !

Direksiyon derslerine başladığınızda, başarınızı etkileyen unsurların büyük bir kısmını sürüş eğitimi ve direksiyon eğitmenleri oluşturmaktadır. Profesyonel ve pozitif bir direksiyon eğitmeninden alacağınız direksiyon eğitimi, derslerinizin keyifli geçmesini sağlayacak, öğrenmeye son derece katkıda bulunacaktır. Unutmayın ki negatif bir eğitmen ve ucuz direksiyon dersi, başarısızlık ve hüzün demektir. Ne kadar çok pratik yapılırsa, öğrenme ve tecrübe ön plana çıkar.


Direksiyon eğitmeni ararken size yardımcı olacak birkaç tavsiyede bulunmak istiyorum.


Aşağıda, direksiyon derslerinizin başarılı geçmesi için, sürüş eğitmeninin sahip olması gereken en iyi 10 özelliği sıraladım.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Sabır:
Direksiyon eğitmeninizin size karşı sabırlı davranmasını zorunlu buluyorum. Çünkü sizin, araba sürmeyi öğrenirken yapacağınız kaçınılmaz hatalarla başa çıkabilen bir eğitmene ihtiyacınız var. Kendinizi eğitmenin yanında rahat hissediyor musunuz? Direksiyon eğitmenin yanında kendinizi rahat ve güvende hissetmeniz çok önemlidir çünkü araba sürme ancak birebir derslerle en iyi şekilde öğrenilir. Özellikle gergin sürücüler kendilerine sabırlı ve rahat bir sürüş eğitmeni seçmelidir.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon eğitmeninin Güvenilirliği:
Güven insanı motive eden en önemli güçtür.Kişilik sahibi olmanın, uzun vadeli başarının ve itibarı yaşam boyu sürdürmenin yegane dayanağı güven duygusudur. Direksiyon hocanızın tanınmış, daha önce direksiyon dersi almış şahıslar tarafından tavsiye edilen ve işinde yoğun ve meşgul olan bir kişi olmasına dikkat edin. Eğitimciliği ve kişiliği ile alakalı geribildirim notlarını iyi takip edip analiz edin. Eğitmeninizin size vereceği güven duygusu, direksiyon dersi öğrenme sürecine bir hayli katkıda bulunacaktır.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon dersinde dakiklik ve uygulama programına riayet etme:
Eğer almış olduğunuz direksiyon dersinin amacınıza uygun bir şekilde öğrenerek sonuçlanmasını istiyorsanız, direksiyon derslerinin belirli bir program dahilinde ve planlanan zaman içerisinde yapılması gerekir. Dakiklik ve müfredata uyma direksiyon eğitmeninde olması gereken çok önemli bir özelliktir. Direksiyon eğitmeninin sürekli sürüş derslerine geç kalması çok sinir bozucudur. Aynı şeyler öğrenci içinde geçerlidir. Direksiyon hocası eksiklerinize göre planlamış olduğu direksiyon dersi programını gelişi güzel uyguluyorsa öğrenme konusunda sıkıntı çekebilirsiniz. Emeklemeden yürütmek, yürümeden koşturmak gibi bir benzetmeyle örnek verilebilir.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon eğitmeninde dürüstlük:
Eğitim bir süreçtir. Özel direksiyon dersi sürecide madden külfetli bir süreçtir. Bu süreç içerisinde ya öğrenirsiniz yada yada başarısız olursunuz. Ancak genelde pratiğe yönelik verilen direksiyon eğitimi her zaman kazanımlarla sona erer. Bu hiç bir şey kazanamayacaksınız anlamına gelmez. Her insan gibi siz de vermiş olduğunuz paranın karşılığını almak, öğrenerek karlı çıkmak istersiniz ve bazı durumlarda derslerin parasını önceden ödersiniz. Bu parayı ödediğinizde, sürüş eğitmeninin bu dersleri vereceğinden emin olmanız gerekir. Motor öğrenme pratik uygulama ile gelişir. Direksiyon derslerinin ne kadarlık bir kısmı teorik olarak harcanıyor? Eğer her direksiyon dersinin 20 dakikası buna harcanıyorsa, bu açıkça kazanılan pratik sürüş deneyimini azaltır. Teoriyle zaman geçirmeye çalışan direksiyon eğitmeni zamandan kazanmaya çalışıyordur. Ne kadar çok pratik yaparsanız o kadar çok öğrenirsiniz. Hiç bir direksiyon eğitmeni öğretme garantisi vermez. fakat profesyonel eğitmen teorik ve pratik yönden bildiklerini öğrencisine en iyi şekilde verir. Unutmayalım ki eğitmenin elinde sihirli değnek yoktur.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon eğitmeninde tutarlılık ve profesyonellik.
Bu profesyonel bir direksiyon eğitmeni için kesinlikle olumlu bir özellik. Sürekli fikir değiştiren bir sürüş eğitmenine kimse saygı duymaz. Direksiyon dersi boyunca yaptığınız hatalar, zayıf, geliştirilmesi gereken güçlü yönleriniz hakkında dürüst ve gerçekçi geribildirime ihtiyacınız olacaktır. Direksiyon derslerinde tutarsızlık söz konusu değildir. Siz araba sürmeyi öğrenmek için buradasınız.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon Eğitmeninin etkileşimde ustalığı ve empati özelliği:
Sürüş dersi boyunca eğitmeninizin dengeyi sağlaması çok önemlidir. Eğer sizi sürekli üzerse, kendinizi başarısız ve mutsuz hissedersiniz. Direksiyon derslerinde pozitif desteğe ve cesaret verilmeye de ihtiyacınız olduğunu unutmayın. Direksiyon eğitmeni Sıradışı yöntemler kullanarak, etkileşimi ve katılımı teşvik ederek, heyecan ve pozitif enerji yayarak öğrencisinin motivasyonunu en üst düzeye çıkarır ve her öğrencinin içindeki potansiyeli ve cevheri keşfetmesi için teşvik eder, cesaretlendirir.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon eğitmeninde olması gereken; tecrübe, heves, gayret, işini severek yapma:
İyi bir direksiyon öğretmeni her zaman kendini geliştirme yöntemleri arar. Size bir şeyi tamamen yeni bir yöntemle nasıl anlatması gerektiğini araştırır. Sizin sürüş seviyenize uygun plan ve program yapar. Eksiklerinizi analiz eder ve direksiyon dersi içerik planlarını geliştirir, konuları detaylarla zenginleştirir. Öğretmeye dair bütün hünerlerini uygular.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Temel sürüş becerilerinin teorisini ve pratiğini kısıtlamama:
Sürüş eğitmeniniz size temel sürüş becerileri ile ilgili teorik bilgileri algılayabileceğiniz en üst seviyede öğretmek, pratik bilgileri uygulatıp en iyi şekilde göstermek zorundadır. Bunu uygulayan bir direksiyon hocası, direksiyon derslerinizin de teorik ve pratik yönden pozitif ve dolu dolu geçmesini sağlar. Sürüş eğitmeninizin direksiyon dersi esnasında araba kullanmayı öğretmek dışında farklı konularla ilgili söylem ve sohbetleri tecrübesizliğini ve bu işi bilmediğini gösterir. Öğrenci direksiyon dersi almak için müracaat etmiştir, sohbet için değil! Hep aynı klişeleşmiş konular dahilinde dönen bir eğitmenden fayda beklenilemez. Eğer siz ondan daha çok şey biliyorsanız. Hemen direksiyon dersine son verin.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon dersinde, direksiyon eğitmeninin öz denetim özelliğine sahip olması:
Direksiyon dersi verilen araçlarda, güvenlik açısından. senkronize bir şekilde monte edilmiş çift kontrollü pedal sistemi vardır. Direksiyon eğitmeniniz bu sistemi size güvenlik ve Psikomotor öğrenme konusunda yardımcı olma amaçlı kullanır. Psikomotor öğrenme, kas ve bedensel faaliyetlerin otomatikman öğrenmesiyle ilgilidir. Örneğin bisiklete binmeyi öğrenme, yüzme on parmağı kullanarak daktilo yazabilme, gitar çalabilme gibi davranışlar motor öğrenmedir. Araba sürmeyi öğrenme de motor öğrenmedir. Zihin ve kas uyumunu içerir ve öğrenmenin başlangıcında bu faaliyetlerde zorlanılsa da giderek mükemmelleşir ve otomatikleşir. Ancak bu pedal sistemini direksiyon dersi süresince sizi rahatsız etmemek ve dersinizi boşa harcamamak için sürekli kullanmamalıdır. Dikkat iyidir ama hiçbir zaman aşırıya kaçınılmamalıdır. Direksiyon dersinde, direksiyon hocası öz denetim özelliğini zamanında ve yerinde kullanmalıdır.


direksiyon hocası, direksiyon öğretmeni, sürüş eğitmeni
Direksiyon Eğitmeninde Pozitif ve Kişisel disiplin özelliği:
Disiplin eğitimin ayrılmaz bir parçasıdır. Doğru kullanıldığında disiplin anlayışı öğrencinin eğitiminde ve başarısında büyük bir katkı sağlar. Direksiyon eğitmeni de işini seven, yaptığı işe önem veren pozitif-kişisel bir disiplin anlayışı içerisinde olmalı ve bunu size hissettirmelidir. Kişisel disiplini ve sorumluluğu vicdanında oluşmuş olan direksiyon hocası, aynı olguları öğrencisine de uygulatır. Pozitif disiplininin hakim olduğu direksiyon dersi sürecinde, direksiyon öğrencisi, öğrenirken kendisini daha fazla özgür ama aynı zamanda daha fazla sorumlu hisseder. Kendilerine bu anlayış içerisinde direksiyon dersi veren eğitmenleri zevkle dinler. Algılama sürecine katkıda bulunurdireksiyon eğitmeni direksiyon hocası, bayan direksiyon eğitmeni, sürüş eğitmeni

12 Eki, 2011 kategori: MAKALELER

DİREKSİYON DERSİ YORUMLARI..

 • direksiyon eğitimini facebook paylaş
 • direksiyon dersini twitter paylaş
 • özel direksiyon dersi paylaş

YORUM YAPIN..

 • *
 • *
 • *

Sürüş seviyem; Deneyimsiz

TYRO Latince acemi anlamına gelmektedir. Tyro plus direksiyon dersi ile daha önce hiç sürüş deneyimi olmayan öğrenciler hedeflenir. Bu nedenle kendilerine bütün temel sürüş becerilerinin öğretilmesi gerekir. Tyro plus direksiyon eğitimi, usta sürücü eğitmeni ekseninde, birebir öğrenci odaklı 7 gün 35 saatlik bir eğitimden oluşmaktadır. Bu gurupta olup, direksiyon dersi...

Sürüş seviyem; Çok az sürüş deneyimi olmuş acemi

Bu direksiyon eğitimi, sürüş kariyerlerine başlamaya hazır olan TYRO (acemi) öğrencilere yöneliktir. Bu öğrenciler temel sürüş becerilerini öğrenmeye ve algılamaya henüz başlamış ve sözgelimi bir öğretmen ya da aile bireyi ile direksiyon hakimiyeti, debriyaj kavrama pozisyonu , fren ve durma konularında yaklaşık 5 saat pratik yapmış kişilerdir. Bu seviyedeki öğrenci...

Sürüş seviyem;Biraz sürüş deneyimi olmuş acemi üstü

Novice öğrencisi (bu bağlamda direksiyon eğitimi verilecek öğrenci), daha önce bir öğretmenle birlikte yaklaşık 5-10 saat sürüş eğitimi almış kişidir.Novice direksiyon eğitimi, usta sürücü eğitmeni ekseninde, birebir öğrenci odaklı 5 gün 25 saatlik bir özel direksiyon eğitiminden oluşmaktadır. Bu gurupta olup, özel direksiyon dersi almak isteyenler,5 gün-25 saatlik teorik ve...

Sürüş seviyem; Orta seviyede sürüş deneyimi olmuş, acemi

Intermediate özel direksiyon dersi öğrencisi daha önce 10-15 saat sürüş dersi almış kişilerdir.Intermediate direksiyon dersi, usta sürücü eğitmeni ekseninde, birebir öğrenci odaklı 5 gün 20 saatlik bir direksiyon eğitiminden oluşmaktadır.Bu gurupta olup, direksiyon dersi almak isteyenler, 5 gün-20 saatlik teorik ve pratik direksiyon dersi uygulaması ile ihtiyaçları olan tüm sürüş...

Sürüş seviyem; Sürüş deneyimli ama acemi

Experienced (Deneyimli) direksiyon eğitimi daha önce yaklaşık 20 saat sürüş dersi almış öğrencilere yöneliktir. Deneyimli öğrenciler şimdiye dek orta dereceli trafikte araba kullanmış ve doğru karar vermeyi gerektiren durumlarla karşı karşıya kalmış kişilerdir. Öğrenciler birkaç kez tatbik edilmiş manevralarla iyi araç kontrolü sağlamaktadır. Trafik ışıkları, tehlike algıları ve trafik işaretleri...

Sürüş seviyem; Trafiğe çıkma korkuları olanlar

İleri seviyedeki öğrenciler daha önce yaklaşık 25 saatlik sürüş dersi almıştır.İleri seviye özel direksiyon eğitimi öğrencileri iyi araç kontrolü sağlayan ve orta dereceli trafikte sorunsuzca araç kullanmış kişilerdir. Kimin öncelik sahibi olduğu konusunda önceden plan yapar ve bağımsız karar verme becerisi gelişmiştir. Manevralar konusunda hayli pratik yapmıştır. Trafik işaretleri, trafik...

Kartal otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

Kartal otomatik vites direksiyon dersi-TSBM

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak iki pedallı, yani otomatik vitesli bir araçla ders alma imkanı kurumuzda mevcuttur. Otomatik vitesli bir araçla direksiyon dersi alma talebiniz ile birlikte, sürüş eğitmenlerimiz size en kısa zamanda bir sürüş dersi programı dahilinde, kademeli olarak tecrübe etmeniz gereken bütün otomatik araç sürüş becerilerini tatbik etme olanağı sağlayacak,...
17 Oca, 2015 kategori: MAKALELER
Özel direksiyon dersi

Özel direksiyon dersi

Temel sürüş becerileri merkezi olarak özel direksiyon dersleriyle; Yeni sürücülere öğrenme sürecinde, usta direksiyon eğitmenlerimiz eşliğinde, etkili direksiyon eğitimi yöntem-leriyle, daha fazla sürüş deneyimi kazanmalarına, sürüş becerileri edinmelerine ve daha güvenli sürücüler haline gelmelerine yar-dımcı olmayı amaçlamaktayız. Direksiyon dersleri sayesinde; Güvenli araç kullanma beceri-lerinin yanı sıra, trafik kurallarına ilişkin pratik bilgilerde edineceksiniz. Trafik kuralları karayollarında trafik akışının güvenli ve hızlı olmasının temelini...
Direksiyon dersi Bakırköy otomatik vites

Direksiyon dersi Bakırköy otomatik vites

Sürücü belgenizi yeni almış, tecrübesiz bir sürücü ya da yakın çevrenizde araç kullanan kişileri model alarak kendinize göre bir sürüş modeli geliştirmiş bir sürücü olabilirsiniz. Ancak sürücü belgenizi almanıza aracı olan eğitim kurumunun vermiş olduğu sürücü eğitiminin yeterliliği konusu, model almış olduğunuz kişilerin sürüş becerileri ve sürücü tutumları konusunda ne derece doğru ya da olumlu...

DİREKSİYON DERSİ TV ARAMA

DİREKSİYON DERSİ TV PANO

 • direksiyon dersleri
 • özel direksiyon dersleri
 • bayan hocadan direksiyon dersleri
 • otomatik vites direksiyon dersleri
 • direksiyon kursu istanbul

SÜRÜŞ DERSİ GENEL

 • trafik bilgisi dersler

 • cevre bilgisi ders notları

 • temel ilkyardım bilgisi

 • temel motor bilgisi

 • direksiyon dersi, güvenli sürüş ipuçları

 • baya sürücüler için kişisel güvenlik

 • hayat kurtaran trafik kuralları

 • kaza yerinde ilk yardım uygulaması kaza anaında alınması gereken tedbirler

 • trafikte tehlike algısı

 • sürüş sitresi agresif sürüş olumlu sürücü

 • direksiyon dersi, sürüş ergonomisi

 • ecodrive ekonomik sürüs ipuclari

 • bayan direksiyon eğitmeni bayan direksiyon hocası

 • direksiyon dersi tv

 • motorlu taşıtlar sürücü adayı sınavları

 • güncel trafik cezaları

DİREKSİYON DERSİ TV VİDEOLAR

DİREKSİYON DERSİ HİZMET BÖLG.

İSTANBUL

ADANA

KAYSERİ

EDİRNE

AYDIN

ANKARA

İZMİT

KONYA

SAKARYA

MUĞLA

İZMİR

MERSİN

MALATYA

TOKAT

GAZİANTEP

BURSA

ESKİŞEHİR

BALIKESİR

SİVAS

KIRIKKALE

ANTALYA

SAMSUN

TEKİRDAĞ

TRABZON

YOZGAT

TSBM’ de EĞİTMEN OLMAK